درحال بارگذاری...

خونه دفتری کجاست و چرا محیط کار مناسبی برای فریلنسرها است ؟

همون طور که می دونید ، این روزها برای این که به درآمد کافی برسیم و بتونیم نیاز های روزمره مون رو تامین کنیم ، خیلی هامون مجبوریم ساعت های زیادی از روز رو مشغول کار باشیم . این جاست که اهمیت محیط کار رو بیشتر و بهتر لمس می کنیم و احتمالا ذهن خیلی هامون می ره سمت کار کردن در خونه دفتری .

اکثرمون تجربه داشتیم که سپری کردن ساعات کاری طولانی در محیطی خسته کننده ، باعث افت کیفیت کارمون بشه . مسئله ی مهم تر اینه که محیط اطراف مون می تونه روی سلامت جسم  روح مون تاثیر بذاره .

پس انتخاب محیط کار مناسب ، می تونه خیلی از مشکلات ما رو حل کنه و جلوی برخی از آسیب ها رو بگیره . ولی آیا همه ی افراد ، با هر شغلی که دارن ، می تونن محیط کار دل خواه خودشون رو انتخاب کنن ؟

قطعا خیر ! ولی فریلنسرها جزو اون دسته افرادی هستن که در انتخاب محیط کارشون مختارن و می تونن آزادانه مناسب ترین محیط رو برای کار کردن در نظر بگیرن .

محیط کار فریلنسرها می تونه هر جایی باشه . راجع به این موضوع مقاله ی مخصوصی رو نوشتیم که می تونید با خوندنش با محیط های مختلف کاری فریلنسر ها آشنا بشید .

ولی مبحثی که تو این مقاله می خوایم بهش بپردازیم ، خونه دفتری هست . بریم با هم از ابتدا این موضوع رو باز کنیم .

خونه دفتری کجاست ؟

خونه دفتری ، همون طور که از اسمش پیداست ، متشکل از خونه و دفتر هست . از اون جایی که فریلنسرها می تونن در هر مکانی کار کنن ، هر کدوم این اجازه رو دارن که مناسب ترین محیط رو برای کارشون انتخاب کنن .

خیلی از فریلنسر ها ، یعنی حدود 67% اون ها ، تصمیم می گیرن گوشه ای از خونه شون رو به عنوان محیط کار انتخاب کنن . البته نه هر گوشه ای ، بلکه قسمتی از خونه که محیط آروم و کم ترددی هست و در کل ، شرایط کار کردن در اون جا مهیاست . مثل اتاق خالی ای که اعضای خانواده از اون استفاده ای نمی کنن .

به این مکان که بخشی از خونه هست و فریلنسرها اون رو به محیط کارشون تبدیل می کنن ، می گن خونه دفتری .

هدف اکثرشون هم اینه که با انتخابی درست ، هویت ویژه ای به کارشون بدن .

اما موضوع خیلی مهم اینه که خونه دفتری چه ویژگی هایی باید داشته باشه ؟

واضحه که انتخاب یا ساختن محیطی برای کار کردن ، موضوع حساسیه و نباید نسبت بهش بی توجه بود . از این رو بهتره برای استاندارد بودنش ، دقیق فکر کنیم و همه ی جوانب رو در نظر بگیریم تا بتونیم از کار کردن لذت ببریم .

با هم بعضی از نکاتی که توجه به اون ها در انتخاب خونه دفتری ضروریه رو همین جا می خونیم :

1. محیط بی سر و صدا و کم ترددی باشه :

هنگام انتخاب محیطی به عنوان خونه دفتری ، حتما توجه داشته باشید که اون محیط شلوغ و پر تردد نباشه . چون کار کردن در شلوغی ، برای اکثر افراد اذیت کننده هست و باعث افت تمرکزشون می شه .

پس بهتره قسمتی از خونه رو انتخاب کنید که خیلی در معرض سر و صدای بقیه اهالی منزل نباشه .

2. نور مناسبی داشته باشه :

نور مناسب به ما کمک می کنه تا هنگام کار ، به چشمامون آسیب کمتری بزنیم . گاهی اوقات دچار سردرد هایی می شیم که منشا اون عدم وجود نور خوب در محیط کار و تاثیرش روی سلامت چشم هست .

در نظر گرفتن نور مناسب و طبیعی از نکات خیلی مهم برای فریلنسرهاست . به خصوص اون دسته از فریلنسرهایی که در تلاش هستن تا خونه دفتری استانداردی داشته باشن .

3. حتما محیطی باشه که به کارتون هویت بده :

سعی کنید محیطی رو به عنوان خونه دفتری انتخاب کنید که وقتی واردش می شید ، بدونید که قراره توی این محیط فقط و فقط کار کنید .

خیلی از فریلنسرها اتاق خواب شون رو به عنوان خونه دفتری در نظر می گیرن . در حالی که گزینه ی خیلی مناسبی نیست . چون وقتی وارد اتاق خواب تون می شید ، ذهن تون نا خود آگاه به خوابیدن متمایل می شه ، چون اون محیط تداعی کننده ی خوابیدنه .

پس حتما در نظر داشته باشید که خونه دفتری براتون حس کار کردن رو افزایش بده . به علاوه ، به اعضای خانواده هم نشون بده که این محیط ، محیط کار شماست و وقتی شما در اون مشغول کار هستید ، انگار که به محل کارتون در بیرون از منزل رفتید .

با این کار ، همه برای خود شما و کاری که مشغولش هستید ، احترام و ارزش بیشتری قائل می شن .

4. حرفه ای که توش تخصص دارید رو در نظر بگیرید :

حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در چه حرفه ای مشغول کار هستید . با این کار ، می تونید اصولی تر انتخاب کنید که کدوم قسمت از منزل ،  تبدیل به خونه دفتری بشه .

مثلا اگر فریلنسر عکاس هستید ، باید در نظر داشته باشید که تجهیزات عکاسی تون چقدر جا می گیرن ، برای عکاسی به چه میزان نوری احتیاج دارید ، اصلا نور باید داشته باشه یا نه و …

این طوری شاید بعضی از قسمت های خونه که تو ذهن تون جزو انتخاب ها بوده ، حذف بشن و با دید باز تری خونه دفتری تون رو انتخاب کنید و بسازید .

توجه به این نکات ، فریلنسرها رو به خونه دفتری مناسب خودشون می رسونه که این موضوع می تونه اون ها رو با سبک زندگی بهتری رو به رو کنه .

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توئیتر

یوتوب

اینستا

توئیتر

یوتوب

اینستا