درحال بارگذاری...

مزایای فریلنسینگ چیست و چه چیزهایی این حرفه را جذاب می‌کند؟

تا به حال به این فکر کردین که چه کسایی فریلنسر شدن رو انتخاب می‌کنن ؟
اگه نگاهی به مزایای فریلنسینگ بیندازیم، می‌بینیم کسایی که برای خودشون و زندگی‌شون اهمیت زیادی قائل می‌شن، میان تو این حرفه.
می‌پرسی چرا ؟
از اون‌جایی که خودتم در جریانی :

1- فریلنسرها تو حرفه‌ی مورد علاقه‌ی خودشون مشغول به کار هستن.

کسایی که واقعا به علایق خودشون احترام می‌ذارن، قدر زحماتی که برای یادگیریِ اون حرفه کشیدن رو می‌دونن و دنیا رو می‌گردن تا به شغلی برسن که دقیقا اون‌ها رو به حرفه‌ی مورد علاقه‌شون برسونه. آخه می‌دونی ؟ یکی از دلایل محبوبیت فریلنسینگ همینه که به اکثر افراد اجازه می‌ده مهارت‌های دلچسب‌شون رو بیارن تو کار.

2- استقلال فریلنسرها چیزیه که زبون زد همه هست.

اگه به زندگی اطرافیانت توجه کنی، می‌بینی که زندگی اکثرشون وابسته به کارشون شده. اونم چه کاری، کاری که برای تموم شدنش لحظه شماری می‌کنن. در صورتی که معنای واقعی آزادی و لذت رو می‌شه از هر لحاظی تو زندگی یه فریلنسر پیدا کرد.

2-1 فریلنسرها آقا بالا سر ندارند :

در حرفه‌­ی فریلنسینگ خود فریلنسرها تصمیم می­گیرن که هر بخشی از زندگی­شون به چه شکلی سپری بشه. مثلا این که مشغول چه کاری باشن، چقدر کار کنن، میزان درآمدشون چقدر باشه و … دست خودشونه و هیچ فرد دیگه­ای نمی­تونه امورات شغلی اون­ها رو بهم بزنه. 

2-2 فریلنسرها مدیر زمان خود هستند :

از قضیه‌­ی رئیس و آقا بالاسر نداشتن هم که بگذریم، موضوع جذاب­تری وجود داره. اون هم موضوع مدریت زمان فریلنسرها هست که این روزها نظر خیلی از افراد رو به خودش جلب کرده. چون این­که هر فردی خودش تصمیم بگیره تا چه ساعتی کار کنه، چه موقعی از سال رو بره سفر، چه تایمی از روز رو پیش خانواده باشه ، چقدر زمان برای یادگیری مهارت­های جدید و مورد علاقه­اش بذاره و … می­تونه برای هر کسی دل­نشین واقع بشه.

خب خیلی از اون دسته افرادی که زمان براشون ارزش ویژه­ای داره و می­خوان به نحو احسن ازش استفاده کنن، ترجیح می­دن خودشون مدیریت زمان­شون رو تو دست بگیرن.

2-3 انتخاب محل کار فریلنسرها دست خودشونه :

یکی دیگه از مزایای فریلنسینگ اینه که به ما فریلنسرها این اجازه رو می­ده هرجایی که دل­مون می­خواد، کار کنیم.  این ویژگی حسابی باعث می­شه حس آزادی حین کار رو با تمام وجود لمس کنیم. چون بارها دیدیم که خیلی از افراد از محل کار خشک و رسمی­شون می­نالن و اصلا به خاطر همین، ذوقی برای کار کردن ندارن.

غیر از این، شاید خودمونم تجربه داشته باشیم که برای رسیدن به محل کار وقت زیادی رو از دست دادیم و با موندن تو ترافیک و این حجم از آلودگی، اعصاب­مون به هم ریخته. یا این­که به خاطر رسمی بودن جو کاری، مجبور بودیم پوشش اذیت کننده­ای داشته باشیم و ساعت­ها با لباس­های خسته کننده کار کنیم و هرطور که شده این شرایط رو تحمل کنیم.

این­ها همه در حالیه که می­تونیم با یک انتخاب حرفه­ای، وارد شغلی بشیم که کار کردن رو به یک امر جذاب­تر تبدیل کنیم.

فریلنسینگ دقیقا این جذابیت رو توی کار ما به وجود میاره چون بهمون این فرصت رو می­ده که خودمون انتخاب کنیم در چه محلی کار کنیم.

2-4 هیچ کسی جز خود فریلنسرها کارفرماشون رو انتخاب نمی­کنه :

 یکی از چیزهایی که باعث می­شه با خیلی از مشاغل ارتباط نگیریم، می­تونه این باشه که کارفرماهامون رو نمی­تونیم خودمون انتخاب کنیم. این قضیه می­تونه ما رو با مشکلات زیادی رو به رو کنه چون همه­ی ما آدما خصوصیات مخصوص خودمون رو داریم و ممکنه بعضی از کارفرماها دقیقا رفتارهایی رو داشته باشن که ما با اون­ها سازگار نیستیم.

در صورتی که ما با انتخاب فریلنسینگ و شروع زندگی به سبک فریلنسری می­تونیم خودمون تعیین کنیم که چه کسی کارفرمای ما باشه. این­طوری اجازه داریم با توجه به روحیات و خصوصیات شخصی­مون، کارفرمای مناسبی رو برای تعامل انتخاب کنیم.

3- فریلنسرها می‌تونن حین کار، مهارت‌های جدیدی رو کسب کنن.

یکی از راه‌های موفقیت در فریلنسینگ همینه . باید همیشه در تکاپو باشی و در کنار حرفه‌ی خودت کلی مهارت جدید یاد بگیری تا بتونی کارهاتو بهتر پیش ببری.

4-  نیاز به فریلنسرها روز به روز در حال افزایشه.

از مزایای فریلنسینگ می‌تونیم به بازار کار آنلاین این حرفه اشاره کرد.این روزها تقریبا همه‌چی داره رو به راحت انجام شدن پیش می‌ره.اکثر کارها علاوه بر روند قبلی‌شون، به صورت اینترنتی هم انجام می‌‌شن و آروم آروم روش‌های سنتی کمرنگ‌تر می‌شن. همین‌طور ادامه پیدا می‌کنه تا دیگه جزئی از خاطره می‌شن. فریلنسینگ هم به همین خاطر آینده‌ی روشنی داره چون کار رو برای کارفرما راحت‌تر می‌کنه و کم کم شرکت‌های بزرگ هم به سمت جذب فرلنسرها پیش می‌رن.

5- فریلنسینگ به عنوان شغل دوم هم می‌تونه باشه.

به خاطر انعطاف‌پذیری این حرفه از نظر زمان و مکان و خیلی چیزای دیگه، می‌تونیم فریلنسینگ رو به عنوان شغلی کنار شغل اصلی خومون داشته باشیم.

6-  شروع فریلنسینگ کم هزینه است.

برای ورود به اکثر مشاغل، باید هزینه‌ی زیادی رو صرف کنیم تا بتونیم اون کار رو شروع کنیم. ولی خب یکی دیگه از مزایای فریلنسینگ اینه که می‌تونیم با کم‌ترین هزینه‌ای شروع کنیم.

چون دقیقا مربوط به حرفه‌ای می‌شه که مدت‌ها مشغول یادگیریش بودیم و مطمئنا وسایل مورد نیازش رو از قبل داشتیم. مثلا یه فریلنسر عکاسی تبلیغاتی، برای کار کردن به لوازمی نیاز داره که حین یادگیری این مهارت، اون‌ها رو تهیه کرده.

7- ورود به فریلنسینگ بدون سابقه کار هم شدنیه.

کار کردن در خیلی از ارگان‌ها و شرکت‌ها نیاز به این داره که قبلا جایی کار کرده باشی و سابقه کار داشته باشی. حالا اگه تا به حال جایی کار نکرده باشی، پس چطور باید واردشون بشی ؟ اگه این‌طور پیش بره، عملا هیچ‌کدوم از افرادی که مهارت دارن و تازه می‌خوان وارد بازار کار بشن، نمی‌تونن به چیزی که می‌خوان برسن.

 ولی فریلنسرها کافیه برای شروع کار مهارتی رو به صورت حرفه‌ای دنبال کرده باشن و تسلط کامل داشته باشن، البته فریلنسرها برای این‌که اعتماد کارفرماها رو جلب کنن، بهتره که نمونه کار داشته باش.

8- درآمد فریلنسرها حد و مرزی نمی‌شناسه.

هیچ‌کسی جز خود فریلنسر نمی‌تونه میزان درآمدش رو بالا و پایین کنه. همه‌چی به انگیزه‌ی اون فرد بستگی داره. اگه خودش به طور معقولی پروژه بگیره و از وقتش به خوبی استفاده کنه، می‌تونه به درآمدی برسه که  خیلی بیشتر از درآمد کارمندها باشه.

حالا تصور کن علاوه بر این‌که درآمدت بیشتر از یک کارمنده، مالیات هم نمی‌پردازی.

9- بین سبک ارتباطات فریلنسرها و افراد غیرفریلنسر تفاوتی وجود داره.

افرادی که فریلنسر نیستن و مشغول کار کردن در یک ارگان خاصی هستن، حداکثر ارتباط آن‌ها با افراد بالادست یا پایین دست خود در آن ارگان هستن. در صورتی که فریلنسرها با کارفرماهای متفاوتی در ارتباط هستن. کارفرماها محدود به یک نوع از افراد نمی‌شن. کارفرما می‌تونه یه دانشجوی درحال تحصیل باشه، می‌تونه رئیس یه شرکت رده بالا باشه و حتی متفاوت‌تر از این‌ها. اینم یکی دیگه از مزایای فریلنسینگ محسوب می‌شه.

10- کار کردن به عنوان یک فریلنسر، به صورت بین‌المللی هم می‌تونه باشه.

فکر کنم تقریبا همه دوست دارن علاوه بر کار کردن برای کارفرماهای داخل کشورشون، برای کارفرماهای خارج از کشور هم کار کنن. فریلنسینگ اون‌قدر سیاله که از تموم مرزها رد می‌شه و آدم‌ها رو بدون درنظر گرفتن هر محدودیتی به هم متصل می‌کنه.

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توئیتر

یوتوب

اینستا

توئیتر

یوتوب

اینستا