بیهنس چیست| 4 نکته درباره‌ی فعالیت فریلنسرها در Behance

بیهنس چیست؟ چه کاربردهایی برای طراحان، عکاسان و … دارد؟ چگونه می‌توان در Behance فعالیت کرد؟

در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ بدیم و بیشتر راجع به Behance صحبت کنیم.

Behance (بیهنس) چیست؟

یکی از شبکه‌های دیجیتالی است که میلیون‌ها طراح، عکاس، تصویرگر و افراد خلاق دیگری در آن مشغول فعالیت هستن. آن‌ها نمونه‌کارها، پروژه‌ها و آثار خودشان را در این شبکه به اشتراک می‌گذارند و در معرض دید دیگران قرار می‌دهند. در یک مقاله راجع به کار کردن فریلنسرها در پلتفرم‌های فریلنسینگ و شبکه‌های اجتماعی صحبت کردیم. در این‌جا می‌توانیم بگوییم که بیهنس یکی از شبکه‌های اجتماعی است که خیلی از فریلنسرها می‌توانند در آن پروژه بگیرند و فعالیت حرفه‌ای داشته باشند.

به اشتراک گذاشتن آثار باعث پیشرفت همه‌ی فعالان این شبکه و کسب ایده و الهام گرفتن آن‌ها از یکدیگر می‌شود. علاوه بر این، می‌تواند به دیده شدن افرادی که نمونه‌کارهایشان را در Behance قرار می‌دهند، کمک چشمگیری کند. از این رو، بسیاری از افراد می‌توانند با انتشار کارهایی که انجام داده‌اند، کارفرمایان احتمالی را به سمت خود جذب کنند.

Behance یک منبع عالی برای کارفرمایانی است که به دنبال افرادی می‌گردند تا پروژه‌هایشان را به آن‌ها برون سپاری کنند.

حال این پرسش در ذهن ایجاد می‌شود که چگونه در بیهنس فعالیت کنیم تا بتوانیم دیده بشویم؟

برای رسیدن به این سوال، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه‌ی فعالیت و دیده شدن در بیهنس

برای فعالیت در بیهنس و جذب مخاطبان و کارفرمایان احتمالی، بهتر است که به یک سری نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید و سعی و تلاش‌تون بر این باشه که هنگام انتشار آثار، این نکات را رعایت کنید.

بهترین نمونه‌کارهایتان را منتشر کنید، نه همه‌ی آن‌ها را

توجه داشته باشید که در شبکه دیجیتالی بیهنس (Behance)، افرادی مشغول فعالیت هستند که سطح کاری بالایی دارند و در رشته‌ی خودشان حرفه‌ای هستند.

بنابراین، هرگونه کوتاهی ممکن است شما را در رقابت با دیگران به عقب بکشاند. دلیل نام بردن این مورد از نکات، همین بود. شما باید به عنوان یک طراح، عکاس و … سعی کنید بهترین نمونه‌کارها و پروژه‌هایتان را در معرض نمایش قرار دهید. در شبکه دیجیتالی بیهنس، کمیت فعالیت اهمیت کمتری نسبت به کیفیت آن دارد. پس تمرکز خود را بر اشتراک گذاری آثار درجه یک خود قرار دهید و از انتشار نمونه‌های سطح پایین صرف نظر نمایید. حتی اگر مجبور باشید دیر به دیر پست جدیدی را آپلود کنید.

یکی دیگر از دلایلی که انتشار آثار درجه یک اهمیت دارد این است که کارفرمایان هنگامی که به دنبال فریلنسر مورد نظر خود می‌گردند، در اکثر مواقع زمان محدودی برای انتخاب در دست دارند و با دیدن چند نمونه باید تصمیم بگیرند که پروژه را به کدام فریلنسر برون‌سپاری کنند.

در این شرایط، اگر شما نمونه‌کارهای سطح پایین خود را در Behdnce منتشر کرده باشید، ممکن است همان به چشم کارفرما برخورد کند و آن شخص از روی این اثر شما سطح‌تان را قضاوت کند. در حالی که این امکان وجود دارد که نمونه‌کارهای دیگری هم داشته باشید که سطح کیفیت بالاتری داشته باشند ولی فرصتی برای دیده شدن به دست نیاورده باشند.

توضیحات بیش از حد، ممنوع

هنگامی که تصمیم می‌گیرید پروژه‌ی انجام شده‌تان را به عنوان نمونه کار در شبکه دیجیتالی Behance (بیهنس) منتشر کنید، توجه داشته باشید که از توضیحات بیش از اندازه و کم اهمیت دوری کنید.

شما می‌توانید در یک پروژه، شش الی پانزده تصویر را قرار دهید و به این صورت آن را آپلود کنید. بهتر است تلاش شما در این راستا باشد که به جای توضیح متنی راجع به پروژه، حرف‌ها را در تصاویر نمایان کنید به طوری که نیاز مطالعه‌ی توضیحات کمتر حس بشه. همانطور که در مورد قبلی نیز اشاره کردیم، کارفرمایان فرصت محدودی برای انتخاب شما فریلنسرهای طراح، عکاس و … دارند. بنابراین زمانی برای مطالعه‌ی متون بلند و بالا ندارند.

جزئیات را مهم بدانید

هنر در جزئیات نهفته است. همه‌ی ما با مشاهده‌ی آثار مختلف متوجه خواهیم شد که جزئیات می‌توانند آن‌ها را از اثر خوب به اثر عالی تبدیل کنند.

در انتخاب و انتشار نمونه‌کارهایتان به این نکته توجه داشته باشید که جزئیات آن‌ها بی ایراد و قابل لمس باشند و بتوانند تاثیر مثبتی بر نظر کارفرمایان بگذارند.

مثلا تایپوگرافی‌های خاص و ویژه، استفاده از عناصر منحصر به فرد و … می‌توانند بین آثار شما و آثار بقیه افرادی که به جزئیات توجهی ندارند، تمایز ایجاد کنند.

پروژه‌های ناتمام را در Behance (بیهنس) قرار ندهید

پیرو مورد قبلی که ذکر کردیم، توجه به جزئیات را باید جدی بگیرید. اما ارتباط آن موضوع به این مورد چیست؟

هنگامی که شما پروژه‌های ناتمام خود را در Behance منتشر می‌کنید، گویی خودتان بیان می‌کنید که جزئیات برای شما بی اهمیت یا کم اهمیت هستند.

دلیلش ممکن است این باشد که پروژه‌ی به پایان رسیده احتمالا حاوی جزئیاتی است که به دنبال‌شان هستیم. بنابراین، پروژه‌های ناتمام قطعا جزئیات کامل را در بر نمی‌گیرند.

البته برای افرادی که به هر علتی می‌خواهند پروژه‌های ناتمام‌شان را منتشر کنند، راهکاری وجود دارد.

آن‌ها می‌توانند این دسته از پروژه‌هایشان را در بخش پیش نویس بیهنس منتشر کنند تا در معرض دید همکاران قرار بگیرد و بتوانند راجع به آن تعاملی برقرار کنند.   

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توئیتر

یوتوب

اینستا

توئیتر

یوتوب

اینستا