متن بیو برای کسب و کار فریلنسرها چرا و چقدر مهم است؟

متن بیو برای کسب و کار فریلنسرها

فعالیت حرفه‌ای در شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام که محبوب‌ترین و پرطرفدارترین آن‌ها است، به یکی از راه‌های اصلی بازاریابی در فریلنسینگ و هر بیزینس دیگری تبدیل شده.

باید به این نکته توجه داشت که فریلنسرها عموما دو روش کلی برای جذب کارفرما دارند: 1- حضور در پلتفرم‌های اتصال فریلنسر به کارفرما و 2- فعالیت مفید و موثر در شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام.

این که جذب کارفرما از طریق شبکه اجتماعی برای فریلنسرها بهتر است یا سایت‌های فریلنسری، موضوع اصلی مقاله لینک شده است که می‌توانید در صورت نیاز، آن را مطالعه کنید.

اگر شما فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را به عنوان راهی برای جذب کارفرما و پروژه انتخاب کرده‌اید، ادامه این مقاله به نکته‌ی مهمی در این زمینه می‌پردازد که بسیار حائز اهمیت است.

عوامل زیادی دست به دست هم می‌دهند تا اشخاص و بیزینس‌ها بتوانند از مزایای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بهره ببرند. از جمله این عوامل می‌توانیم به چنین مواردی اشاره کنیم: تولید محتوای باکیفیت و کاربردی، فعالیت منظم، کمک گرفتن از اینفلوئنسرها و بلاگرها، آموزش دادن موضوع مرتبط با تخصص، انتشار نمونه‌کار و …

در این میان، نوشتن متن بیو برای کسب و کار فریلنسرها نیز اهمیت خاص و ویژه‌ای دارد که خوب یا بد بودن آن شدیدا روی جذب کردن یا نکردن کارفرما تاثیر می‌گذارد.

متن بیو اینستاگرام برای کسب و کار فریلنسرها چیست؟

متن بیو برای کسب و کار فریلنسری مانند تابلو سردر برای مغازه‌ها و فروشگاه‌هاست که در اولین نظر، به مشتریان نشان می‌دهد محصولات و خدمات عرضه شده در آن مغازه چیست.

متن بیو اینستاگرام برای کسب و کار فریلنسرها در واقع نوشته‌ای است که در بخش پروفایل پیج اینستاگرام فریلنسرها قرار می‌گیرد و راجع به تخصص، برند، شخصیت، تجربه و … آن‌ها اطلاعاتی را در معرض دید افرادی قرار می‌دهد که وارد پیج آن‌ها می‌شوند.

برای مثال:

مسعود ترابی | نویسنده، متخصص سئو، تولیدکننده محتوا

آغاز فعالیت از سال 1398

همکاری با شرکت‌های …

علاقه‌مند به انجام پروژه‌هایی در زمینه کسب و کار

آدرس سایت: …

شماره تماس: …

لینک ورود به صفحه ارسال پیشنهاد

متن بیو اینستاگرام فریلنسرها برای آشنایی سریع مخاطب با صاحب پیج نوشته می‌شود و کمک می‌کند در همان نگاه اول، کاربر متوجه شود درست به مقصد رسیده است یا خیر.

چرا متن بیو برای کسب و کار فریلنسری اهمیت دارد؟

کارفرماهایی که برای سپردن پروژه به متخصص، داخل اینستاگرام به دنبال فرد مورد نظر می‌گردند، در ابتدا با پیج آن شخص مواجه شده و در اولین نگاه، بیو فریلنسر را می‌بینند.

در این شرایط، اگر بیو کامل و دقیق باشد، کارفرما حس می‌کند به هدفی که داشته است، رسیده و به رصد کردن پیج ادامه خواهد داد و اما چنانچه با بی‌توجهی نوشته شده باشد، بدون سر زدن به باقی اقسام پیج (که شاید بسیار مفید باشند)، آن را ترک خواهد کرد.

متخصصین در هر زمینه‌ای با رقبای خود سر گرفتن پروژه می‌جنگند و مراقب هستند که دست از پا خطا نکنند تا نکند کارفرمایی را از دست داده و او را به رقبای خود تقدیم کنند فلذا نوشتن متن بیو برای کسب و کار فریلنسرها مثل هر مورد دیگری برای افزایش شانس خود در جهت جذب کارفرما مهم و ضروری است.

چگونه بهترین متن بیو برای پیج کاری را بنویسیم؟

برای این که بتوانید بهینه‌ترین متن بیو برای پیج کاری را نوشته و به کارفرما نشان دهید که شما دقیقا متخصصی هستید که او به دنبالش می‌گردد، در ابتدا باید بدانید کارفرما هنگام ورود به پیج شما، به چه چیزی نیاز دارد و چگونه احساس اطمینان می‌کند و در نهایت، موارد زیر را مورد توجه قرار بگیرید.

کوتاهی و شیرینی

بسیار مهم است که متن بیو اینستاگرام برای کسب و کار فریلنسرها و هر بیزینس دیگری، طولانی نباشد زیرا ممکن است مطالعه آن از حوصله کاربر دور بوده و یا تمرکز را پایین آورد و باعث شود بعضی موارد به خوبی اعلام نشوند.

بنابراین سعی کنید بیو را کوتاه و مفید بنویسید. اطلاعاتی را در دسترس کاربر قرار دهید که واقعا روی انتخاب آن‌ها تاثیر بگذارد. مانند تخصص، مدت زمان سابقه کار، میزان زمان خالی‌ای که دارید، شماره تلفن، آدرس سایت، لینک کانال و …

در کنار کوتاهی و خلاصه بودن، شیرین بودن سبک بیان هم بسیار تاثیرگذار است و ممکن است همین مورد برای کاربر جالب به نظر آمده و او را به ایجاد ارتباط با شما، سوق دهد.

حضور عبارات کلیدی مرتبط

سعی کنید عبارات کلیدی که مخابان هدف شما آن‌ها را داخل اینستاگرام جستجو می‌کنند را داخل بایو ذکر کنید. با این کار، آن‌ها هرچه را سرچ کنند، پیج شما را خواهند دید این موضوع باعث محکم‌کاری در جهت جذب کارفرماهای مختلف می‌شود.

قرار دادن لینک‌های کاربردی

این قابلیت که متن بیو برای کسب و کار فریلنسرها و … می‌تواند حاوی لینک باشد، شما را یک قدم به درگیر کردن کاربر و جذب پیوسته آن‌ها نزدیک‌تر می‌کند.

این می‌توانید هر لینگی باشد. از یک صفحه ورود در سایت شخصی شما گرفته تا لینک کانال تلگرام، یوتوب و …

از این فرصت به خوبی کمک بگیرید تا علاوه بر مطلع کردن مخاطب از داشتن سایت، کانال یوتوب و …، یک راه برای دسترسی سریع به آن‌ها را نیز ایجاد کنید.

استفاده از هشتگ برند خود

این نکته را هرگز فراموش نکنید که برندسازی یکی از کلیدی‌ترین راه‌های ماندگاری در ذهن مخاطب و روز به روز شناخته شدن است. در این میان، شما می‌توانید با ساخت هشتگی با نام برند خود و قرار دادن آن داخل متن بیو پیج کاری تان، تاثیرش را دوچندان کنید.

با این کار، نرخ تبدیل کاربرانی که از طریق هشتگ سرچ می‌کنند به مشتری را شدیدا افزایش می‌دهید و از گم شدن پیج‌تان هنگام سرچ هشتگ جلوگیری می‌کنید.

توجه به کال تو اکشن

این یک اقدام دو سر برد است. اکثر مردم این را دوست دارند که خیلی سریع کارشال راه بیفتد و به نیازشان پاسخ داده شود. از طرفی، شما هم مایل هستید کارفرمایان زیادی خیلی زود پروژه‌شان را به شما برون سپاری کنند و تعامل‌تان آغاز شود.

بنابراین، می‌توانید راه‌های ارتباطی خود را داخل بیو اینستاگرام قرار دهید که کاربر تنها با کلیک یک دکمه، وارد روند درج سفارش شود.

غیر از این مورد، گوش دادن پادکست شما، پاسخ به سوالات نظرسنجی و … نیز می‌توانند اهداف شما باشند و از این طریق کاربران را دعوت به همکاری کنید.

احتیاط در استفاده از ایموجی

استفاده از ایموجی در متن بیو برای کسب و کار فریلنسرها می‌تواند جذاب و گیرا باشد ولی نباید در استفاده از آن زیاده‌روی کرد.

یک دلیل علمی وجود دارد آن هم این است که استفاده بیش از حد از ایموجی می‌تواند باعث شود افرادی که مشکلات بینایی دارند، موفق به مطالعه بایو نشوند و آن را از دست بدهند. این به ضرر شما هم هست.

غیر از این، حضور رنگ‌های مختلف در بایو تمرکز را از روی متن برداشته و باعث حواس‌پرتی می‌شود.

بنابراین، از استفاده بی‌رویه ایموجی داخل بایو پرهیز کنید و تنها در قسمتی که بسیار مورد توجه است و اهمیت زیادی دارد، ایموجی مرتبطی را قرار دهید.

آپدیت کردن بیو

آپدیت بودن، عضو جدایی‌ناپذیر کار و زندگی فریلنسرهاست. چه در زمینه تخصص و چه در زمینه اطلاع‌رسانی و …

ممکن است داخل بیو نوشته باشید: دارای 3 روز وقت خالی در هفته. ولی این موضوع برای سه ماه گذشته بوده و حالا شرایط فرق کرده باشد. یا ممکن است لینک صفحه خاصی از وبسایت‌تان را در بیو قرار داده باشید ولی حالا آن صفحه وجود نداشته باشد. در این موقعیت‌ها نیاز است که حتما آن را آپدیت کرده و اطلاعات درست را قرار دهید.

الهام گرفتن از بیو پیج‌های مشابه

همیشه الهام گرفتن پاسخ مثبت می‌دهد و افراد را به سمت بهتر شدن پیش می‌برد.

در حیطه نوشتن متن بیو برای کسب و کار فریلنسرها هم این موضوع صدق می‌کند زیرا شما با دیدن نمونه بیوگرافی اینستا انگلیسی و فارسی می‌توانید ببینید که دیگر افراد با کسب و کاری شبیه به شما، چگونه بیو پیج‌شان را جذاب کرده و موفق به جذب مخاطب می‌شوند.

ایده گرفتن از فریلنسرهای متخصص در رشته شما شاید باعث شود دیدتان را باز کنید و حتی بهتر از آن‌ها بنویسید.

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توئیتر

یوتوب

اینستا

توئیتر

یوتوب

اینستا