افزایش درآمد فریلنسینگ | انقلاب آماری فریلنسرها در دنیا

سال 2019 بی­‌شک باید به نام فریلنسرها ثبت می‌­شد. کولاک جمعیتی فریلنسرها حدفاصل سال 2018 تا 2019 حتی کسایی­‌رو که تو زمینه فریلنسینگ مشغول به کار بودن هم شوکه کرد. این افزایش جمعیت با افزایش درآمد هم همراه بوده، از رشد 40 درصدی پاکستان بگیر تا رشد 68 درصدی آمریکا.

راه افتادن پلتفرم‌­های فریلنسینگ یکی بعد از اون یکی، ساخت فضاهای اشتراکی خفن، اختصاص دادن لپ­‌تاپ­‌های کاری به فریلنسرها تو کافه­‌های­ مختلف و کلی اتفاق خوبه دیگه، همه و همش تو همون سال شگفت‌­انگیز اتفاق افتاد.

البته نه که قبلش نبود، کم بود. همین موضوع دست‌­آویزی شد که این‌بار بیام سراغ این موضوع و به کمک سایت payoneer.com شما رو با روند افزایش درآمد فریلنسینگ آشنا کنم. با من و کاخن همراه باشید.

شروعی طوفانی

گویا وسوسه­‌ی این‌که بشینی تو خونه­‌ات و کنار اهل و ایال یا خانواده کار بکنی و پول بزنی به جیب، خیلی­‌ها رو به سمت فریلنسینگ و دورکاری کشونده. اول از همه هم مردم آمریکا. البته دور از ذهن هم نیست چون بالاخره هرچی نباشه از غول­‌های تکنولوژی دنیاست.

با این حال، به نظر میاد که دیگه وقتش بود یه شغلی که مکان و زمانش مهم نیست و کلی مزایای خفن نسبت به شغل­‌های سنتی داره بیاد و جا پاشو محکم بکوبه زمین و بگه: منم طرفدار­های خودمو دارم. حالا بریم با هم ببینیم واقعا همین‌طور بوده و فریلنسینگ طرافدارهای خودشو داشته یا نه.

کشورهایی که بیشترین رشدو داشتن

آمریکا

درآمد فریلنسرها تو ایالات متحده فقط تو 12 ماه به طور گسترده‌­ای افزایش پیدا کرد. از 10٪ تو 2018 به 78٪ تو 2019، که این بالاترین درآمد فریلنسرها تو جهانه. افزایش درآمد فریلنسینگ تو آمریکا شگفت­‌انگیز بود. چون رتبه‌­بندی قبلی‌­ای که 10 کشور برتر فریلنسینگ رو تو جهان نشون می­‌داد؛ اقتصادهای در حال توسعه­‌ای مثل هند و خیلی بالاتر از ایالات­‌متحده قرار داده بود.

با افزایش متخصص­‌هایی که شغل تمام‌وقت خودشونو ترک می­‌کنن تا از انعطاف­‌پذیری فریلنسینگ برخوردار بشن، اشتغال به کار آزاد تو آمریکا تقویت شده. برخلاف بسیاری از بازارهای آزاد دیگه، بازار ایالات­‌متحده متشکل از افراد حرفه‌­ای تو هر سنیه که به طور فزاینده­‌ای متوجه می‌­شن که با فریلنسینگ نیازی به یک برنامه جانبی دیگه برای کسب درآمد نیست.

بریتانیا

تو سال 2019، انگلیس تو رده‌­بندی کشورهای مستقل به ایالات­‌متحده ملحق شد. با رشد درآمد سالانه 59٪. تعداد متخصص­های آزاد تو انگلیس تو سال 2019 31 درصد افزایش داشته. جالب این‌جاست، در حالی که تجارت­‌های دیگه‌­ای مثل مشاوره و فناوری اطلاعات همچنان بیشتر بازارهای آزادو دربر می­‌گیرن، خیلی از فریلنسرهای جدید انگلستان تو سبک­‌های زندگی و مشاغل خلاق فعالیت می‌­کنن. مثلا افزایش 24 درصدی عکاس­‌های فریلنسر، رشد 60 درصدی سگ‌­گردون­‌های آزاد و رشد 159 درصدی آرایشگرهایفریلنسر.

برزیل

تو برزیل ، افزایش 48 درصدی درآمد فریلنسرها، این کشورو به لیست 10 کشور برتر با بیشترین رشد افزایش درآمد فریلنسینگ سوق داد. بخش قابل توجهی از فریلنسرهای برزیل برای مشاغل خارج از کشور کار می­‌کنن. علتش هم عمدتا بخاطر اینه که پلتفرم‌­های خوبی تو برزیل برای فریلنسرها وجود نداره و این‌که نرخ پایین‌تری نسبت به فریلنسرهای کشورهای اروپایی و آمریکا دارن.

پاکستان

تعداد فریلنسرهای پاکستانی تو 12 ماه(حدفاصل 2018 تا 2019) از 4٪ به 42٪ سر به فلک کشید و موقعیت خودشو به عنوان شماره 4 تو کشورهای برتر در افزایش درآمد فریلنسیگ برای سال 2019 تقویت کرد.

به لطف یک دوره سرمایه­‌گذاری دولت تو افزایش مهارت­‌های دیجیتالی و فنی جووناش و حمایت آن­‌ها برای راه‌­اندازی بیزینس شخصی‌شون، پاکستان رشد عجیبی در زمینه فریلنسینگ کرد.

اوکراین

اوکراین تو یک سال 36 درصد رشد چشم‌گیر داشته که دلیل اصلیش تعداد فارغ­‌التحصیلان رشته IT از دانشگاه­‌های کشورشه. فریلنسرهای جوون اوکراین به دلیل تخصص‌شون تو خدمات فناوری اطلاعات مشهورن، توانایی‌­ای که به افزایش درآمد اونا کمک می­‌کنه.

رشد جمعیت فریلنسینگ، همچنین به اوکراینی­‌ها کمک کرده تا تجربه زیادی تو کار با بازارهای غربی داشته باشن و پروژه‌­های زیادی از کشورهای مختلف بگیرن که همین مسئله یکی از علت‌های افزایش درآمد فریلنسینگ تو اوکراینه.

فیلیپین

فیلیپین چند سالیه که تبدیل به یکی از 10 کشور برتر تو رشد افزایش درآمد فریلنسینگ شده. البته به لطف نرخ­‌های پایین که توسط فریلنسرها تو این کشور دریافت می­‌شه. رشد 35 درصدی درآمدشون تو سال گذشته -فقط یک پله کمتر از اوکراین- اونارو تو بازار شلوغ فریلنسینگ حفظ کرده. موفقیت فریلنسرها تو فیلیپین تا حدودی به لطف پروژه آموزش فنی تأمین منابع روستاییه، طرحی با بودجه دولتی که استعدادهای محلی­‌رو آموزش می­‌ده تا به اونا کمک کنن از طریق دورکاری به عنوان کارگران دورکار و کارآفرینان خلاق، برنامه‌­های خودشونو حفظ کنن.

هند

هند تو رتبه بندی سال 2019 برای 10 کشور برتر فریلنسینگ، چند پله افتاده پایین. قبلاً هند بود که جهانو برای فریلنسرها هدایت می­‌کرد. اما امسال رشد 29 درصدی درآمد فریلنسرهاش، این کشور پر جمعیتو تو رتبه 7 کشورهای برتر با بیشترین افزایش درآمد فریلنسینگ قرار داده. با این حال، هند هنوز هم پایگاه خوبی برای فریلنسرهاست. همونطور که از آمار هم مشخصه؛ تعداد فریلنسرها تو این کشور از 11 درصد به 52 درصد افزایش پیدا کرده.

طرح‌­های دولتی‌­ای مثلStartup India ، Skill India و Digital India افراد جوونو ترغیب می‌­کنه که بیزینس شخصی خودشونو شروع کنن. گاهی اوقات به عنوان فریلنسر اما بیشتر به عنوان فروشنده تو تجارت الکترونیکی. فریلنسرهای زیر 25 سال نمایندگی قابل توجهی تو بازار کار هند دارن که 21 درصد نیروی کار فریلنسرهارو شامل می­‌شن.

بنگلادش

بنگلادش یکی دیگه از رهبرهای باسابقه تو بازار کار فریلنسینگه که تو لیست کشورهای برتر با بیشترین افزایش درآمد فریلنسینگ چند رتبه سقوط کرده. این کشور تو سال 2019، رشد 27 درصدی درآمدو ثبت کرده، که فقط یکم کمتر از هنده. دستمزد پایین تو بنگلادش، فریلنسینگ رو به گزینه­‌ی خیلی خوبی برای کار تبدیل کرده. بخاطر این که کار برون سپاری شده برای خیلی از کسایی که راهی برای رسیدن به درآمد(حتی کم) ندارن، امنیت مالی و استقلال فراهم می­‌کنه. متوسط ​​دستمزد فریلنسرها تو بنگلادش حدود 60 دلار در ماهه، که البته رو به رشده.

روسیه

کشور سرما و کمونیست. درآمد فریلنسرها تو روسیه 20٪ افزایش داشته، که البته یه جورایی کاهش هم به حساب میاد چون فریلنسرهاش تو سال قبلش میانگین درآمد بالاتری داشتن که به نظر می‌­رسه بخاطر افزایش جمعیت‌شون باشه. به هر طریق روسیه هم جز لیست جاهاییه که با افزایش درآمد فریلنسینگ روبه‌­رو بودن و البته افزایش چشمگیری.

صربستان

صربستان با افزایش 10 درصدی درآمد فریلنسرهاش تو سال 2019 به 19 درصد رسیده(یعنی از 9 درصد شده 19 درصد). صربستان بخاطر اینکه توسعه‌دهنده‌­ها و برنامه نویس­‌های فریلنسر عالی­‌ای داره، شهرتش هم همه­‌جا پخش شده و تعدادی از شرکت‌­ها مثل GoDaddy ، Microsoft و Adobe تصمیم گرفتن دفتر مرکزی خودشونو تو این کشور مستقر کنن. یه چیز خفن دیگه راجع­ به اوضاع فریلنسینگ تو صربستان: تو سال 2018، درآمد صربستان از خدمات IT با برون سپاری سقف 1 میلیارد یورو هم زد ترکوند و ردش کرد..

کلام آخر رفقا

این لیست خواه و ناخواه داره نشون می­ده که فریلنسرها به زودی هر گوشه و کناری از دنیا رو پر می­‌کنن.

شاید بد نباشه اگر با این حرفه آشنا نیستید، یا خیلی جدی­ش نمی­‌گیرید و به عنوان شغل جانبی روش حساب باز کردید؛ یه بازنگری انجام بدید و قوی‌­تر از قبل ادامه‌­اش بدید یا حتی شروعش کنید.

درسته کمی به­‌خاطر جغرافیامون از این روند رشد افزایش درآمد فریلنسینگ و رشد جمعیت فریلنسرها عقبیم ولی همین که پاکستان و هند تو این لیست بودن نشون می­ده که هر کشوری با هر شرایطی پتانسیل تبدیل شدن به ابرقدرت­‌های فریلنسینگ دنیارو داره. همین.

مخ­لص.

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توئیتر

یوتوب

اینستا

توئیتر

یوتوب

اینستا