به کاخـُـن خوش آمدید :)

کسب درآمد در منزل | یکی از پرطرفدار ترین مشاغل سال 2020

وقتی حرف از کسب درآمد در منزل می‌شه، همه‌مون دنبال مهارت‌هایی تو خودمون می‌گردیم تا با استفاده از اون‌ها به درآمد برسیم. دقیقا کسب درآمد در منزل به همین صورته . می‌تونیم با مهارت‌هایی که قبلا یاد گرفتیم، محصولات یا خدماتی رو عرضه کنیم. به همین ترتیب، می‌تونیم به درآمد قابل توجهی برسیم .

کسب درآمد در منزل به چند صورت است ؟

کسب درآمد در منزل با توجه به نوع مهارتی که داریم، به اشکال متفاوتی انجام می‌شه. در این جا انواع مختلف کار در منزل رو با هم مرور می‌کنیم .

1- کسب و کار آنلاین

مهارت‌هایی که نتیجه‌ی نهایی اون‌ها خلق محصول و کالای فیزیکی هست ، در این دسته قرار می‌گیرن. افرادی که دارای مهارت‌هایی از این دست هستن، محصولات شون رو به وجود میارن و اون ها رو به صورت آنلاین به فروش می‌رسونن.  

مثال‌هایی از نوع اول کسب درآمد در منزل رو اینجا می‌بینیم :

1-1 طراحی و دوخت لباس

کسایی که مهارت طراحی و دوخت لباس رو دارن و دوره‌ی یادگیری‌اش رو گذروندن، می‌تونن شروع به کار در منزل کنن . به این صورت که بعد از دوخت و تولید لباس، اون ها رو در فضاهای اجتماعی یا سایت شخصی، در معرض دید دیگران قرار بدن. در ادامه، مشتری‌ها و متقاضیانی که کیفیت کار این فرد رو بپسندن ، می‌تونن به صورت آنلاین خریداری کنن.

1-2 ساخت صنایع دستی

خیلی از افراد ، مهارت ساخت صنایع دستی مخصوص محل زندگی‌شون رو دارن . بسیاری از افراد هم هستن که در طول زندگی ، به دنبال یادگیری ساخت انواع مختلف صنایع دستی هستن و به این کار علاقه دارن.

برخی از این صنایع دستی محلی عبارت اند از :

بافتن قالی، حصیر، گیوه، دوختن لباس‌های محلی، ساخت ظروف سفالی ، مسی و …

افرادی که این مهارت‌ها و دیگر مهارت‌هایی از این قبیل رو دارن ، می‌تونن با کار در منزل و به وجود آوردن محصولاتی چنین ، به درآمد چشم‌گیری برسن .

بسیاری از افراد هستن که امروزه مشتاق استفاده از این‌طور محصولات شدن . پس مسیر برای کسانی که این راه و روش رو بلدن ، همواره .

1-3 آشپزی

خیلی از افراد رو اطراف خودمون می‌شناسیم که مهارت ویژه‌ای تو آشپزی دارن. در صورتی که خود این افراد نمی‌دونن که آشپزی هم نوعی مهارته که می‌شه با استفاده از اون، نوعی کسب درآمد در منزل راه بندازن.

این دسته از افراد می‌تونن غذاهایی که به خوبی از پس پخت‌شون برمیان رو آماده کنن و با اطلاع‌رسانی در فضاهای مجازی و یا سایت شخصی، اون‌ها رو به فروش برسونن.

2- کسب و کار آفلاین :

یادتونه تو توضیح کسب و کار آنلاین بهتون گفتم که ما می‌تونیم با مهارت‌هایی که داریم، محصولاتی رو تولید کنیم و به صورت آنلاین به فروش برسونیم ؟ این نوع کار کردن یکی از راه‌هاییه که ما رو به کسب درآمد در منزل می‌رسونه .

خب حالا با هم ببینیم تفاوت بین کسب و کار آنلاین و کسب و کار آفلاین چی هست .

ما در کسب و کار آنلاین، خودمون محصولات و یا کالاهای فیزیکی‌مون رو به فروش می‌رسونیم. در حالی که در کسب و کار آفلاین، محصولات مون رو به درخواست افراد دیگه، براشون تهیه می‌کنیم و خود اون‌ها محصولات رو به فروش می‌رسونن .

شاید با مثال بهتر متوجه اصل موضوع بشید .

فرض کنید یک صاحب رستوران از شما تقاضا می‌کنه که براشون غذا آماده کنید، در این صورت شما وارد یک کسب‌وکار آفلاین شدید.

چرا ؟ چون شما خودتون به صورت آنلاین غذاها رو به فروش نرسوندید . شما فقط به صورت کار در منزل ، غذا رو آماده کردید و صاحب رستوران غذا رو به فروش رسونده .

پس کسب و کار شما ، از نوع افلاین هست .

3- کسب و کار فریلنسری :

برای توضیح کسب و کار فریلنسری هم میتونیم تفاوت بین این نوع کسب و کار و کسب و کار آنلاین رو بیان کنیم .

در کسب و کار آنلاین ، نتیجه‌ی نهایی مهارت افراد ، محصول فیزیکی هست . در حالی که نتیجه‌ی نهایی کسب و کار فریلنسری، خدماتی هست که شامل حال کارفرما ها می‌شه.

فریلنسرها افرادی هستن که مهارت‌هاشون به صورت آنلاین هم قابلیت انجام شدن داره . فریلنسرها با حضور در پلتفرم‌های فریلنسینگ و یا با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، با کارفرماها آشنا و وارد تعامل می‌شن .

به فریلنسینگ ، دورکاری هم می‌گن . به همین ترتیب ، فریلنسرها رو هم برخی افراد ، دورکار می‌نامند . چون شغل فریلنسرها به نوعی کار در منزل محسوب میشه.

البته کسب درآمد در منزل ، با کسب و کار فریلنسری کمی متفاوت هست . چون محیط کار فریلنسرها فقط خونه دفتری اون‌ها نیست . اون ها می‌تونن با ورود به فریلنسینگ و شروع فعالیت فریلنسری، در هر محیطی که احساس راحتی می کنن، کار کنن. 

من جمله پرطرفدارترین مهارت‌هایی که در کسب و کار فریلنسری تعریف شدن، می‌تونیم به برنامه‌نویسی، طراحی و حسابداری اشاره کنیم.

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توئیتر

یوتوب

اینستا

توئیتر

یوتوب

اینستا