پیش بینی زمان انجام پروژه فریلنسرها چگونه است؟ 4 راهکار

مدیریت زمان و پیش بینی زمان انجام پروژه فریلنسرها ، یکی از موضوعات مهم و پرچالش در کار و زندگی آن‌ها است.

تخمین زمان انجام پروژه فریلنسرها از چند جهت اهمیت خاصی پیدا می‌کند. از آن‌جایی که کار فریلنسرها به صورت پروژه‌ای می‌باشد، آن‌ها باید پیش از شروع کار بدانند که این پروژه چه مدت وقت آن‌ها را می‌گیرد تا بتوانند برنامه‌ریزی دقیقی برای کارهای بعدی و زندگی خود بچینند.

غیر از این، کارفرما نیز باید از موعد تحویل پروژه باخبر باشد و این موضوع بهتر است داخل قرارداد ذکر شود.

بنابراین، با توجه به وجود ددلاین در قراردادهای فریلنسرها و مهم بودن برنامه‌ریزی زمانی برای دو طرف فریلنسر و کارفرما، باید به تخمین و پیش بینی زمان انجام پروژه توجه بیشتری داشت.


بد نیست پیش از مطالعه مقاله پیش بینی زمان انجام پروژه فریلنسرها ، کمی راجع به مدیریت زمان فریلنسرها بیشتر اطلاعات به دست آورید.


چرا باید زمان انجام پروژه را پیش بینی کرد؟

داشتن زمانبندی و برنامه‌ریزی در هر زمینه‌ای مهم و ضروری است. چه برسد به پروژه که موضوعی وابسته به زمان و دارای محدودیت زمانی بسیار شدیدی می‌باشد.

پیش بینی زمان انجام پروژه فریلنسرها باعث می‌شود آن‌ها پیش‌زمینه‌ای نسبت به پروژه پیدا کند و در تصمیم‌گیری او برای پذیرفتن یا نپذیرفتن آن تاثیر بگذارد.

غیر از این، تخمین مدت زمان انجام پروژه به یک فریلنسر کمک می‌کند تا کارها را مطابق با برنامه‌ی خاصی پیش ببرد و بداند کجای کار است.

با یادگیری اصول زمانبندی، مدیریت زمان و پیش بینی مدت زمان انجام پروژه میتوانید در بهینه‌ترین صورت کار کنید و بدون استرس کارها را تحویل دهید.

تخمین و پیش بینی زمان انجام پروژه فریلنسرها ، از کورکورانه تصمیم گرفتن برای مشخص نمودن موعد تحویل جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود مدت زمان معقولی را برای انجام کار تعیین کنید.

پیش بینی زمان انجام پروژه فریلنسرها چگونه است؟ (روش‌های کاربردی)

پس از پاسخ به چرایی و اهمیت پیشبینی زمان مورد نیاز، با این سوال مواجه می‌شویم که پیش بینی زمان انجام پروژه فریلنسرها چگونه است؟

برای پیش بینی زمان انجام پروژه فریلنسرها راه و روش‌های مختلفی وجود دارد که مقالات زیادی راجع به آن‌ها صحبت کرده‌اند.

شما می‌توانید با توجه به شرایطی که دارید، روشی را انتخاب کنید که برای شما کارسازتر و ساده‌تر است. یا می‌توانید همه‌ی روش‌ها را به طور همزمان مورد استفاده قرار دهید که این کار باعث می‌شود معقول‌ترین مقدار زمان از هر جهت را پیشبینی کنید.

در این بخش تعدادی از روش‌های پیش بینی زمان مورد نیاز برای تکمیل پروژه را آورده‌ایم:

  • تخمین زمان انجام پروژه با استفاده از تجربیات کسب شده از پروژه‌های قبلی.
  • تقسیم کردن پروژه به بخش‌های کوچک و تخمین زمان از بخش‌های جزئی به کل.
  • پیش بینی زمان مورد نیاز به کمک روش پارامتریک که در آن باید تمامی ساعات مورد نیاز را محاسبه نمود.
  • استفاده از روش سه نقطه‌ای به صورتی که مشخص شود بدترین، بهترین و محتمل‌ترین مدت زمان، کدام است.

مراحل تخمین زمان انجام پروژه

برای این که بشود زمان مورد نیاز برای تکمیل پروژه را تخمین زد، باید یک سری مراحل را پشت سر بگذاریم که در این بخش، آن‌ها را تشریح می‌کنیم.

در ابتدا باید نیازهای پروژه را به خوبی بشناسیم و بدانیم که کارها و وظایف ما در پیشبرد این پروژه کدام اند.

سپس باید فهرستی جامع از تمامی کارها و تسک‌های مربوط به پروژه را تهیه کنیم و مطابق با اولویت‌بندی اصولی، برای آن‌ها زمانی را مشخص کنیم.

در این میان، اگر برای انجام پروژه‌ها از دیگر افراد نیز کمک می‌گیرید و به صورت تیمی کار می‌کنید و یا اگر در شرکت کار می‌کنید و کار میان همه تقسیم می‌گردد، حتما وظایف را تقسیم و تنظیم کنید تا هر کسی با توجه به تخصصی که دارد، زمان مورد نیاز خود را مشخص کند.

این‌ها برخی از مراحل تخمین زمان انجام پروژه بودند. در آینده به طور مفصل به همه‌ی این موضوعات می‌پردازیم.

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توئیتر

یوتوب

اینستا

توئیتر

یوتوب

اینستا