رپورتاژ آگهی برای فریلنسر نویسنده چه اهمیتی دارد؟

رپورتاژ آگهی یعنی چه؟

دیگر تبلیغاتی که به طور مستقیم مردم را به خرید یک محصول و یا استفاده از یک خدمت دعوت می‌کنند، نخ نما شده‌اند.

چاره چیست؟ هنگام نیاز به تبلیغات جهت تاثیرگذاری روی مخاطب، جذب او و تبدیل کردنش به یک مشتری یا کارفرما، چه باید کرد؟

اینجاست که حرف از رپورتاژ آگهی به میان می‌آید.

رپورتاژ آگهی نوعی از تبلیغات غیر مستقیم به حساب می‌آید و به این معناست که با کمک مطالب خبری و بدون دعوت مستقیم از مخاطب، یک دید در او ایجاد کنیم تا ترغیب بشود از ما خرید نماید.

معنی رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی به انگلیسی ، Advertorial خوانده می‌شود. این لغت، مخفف Advertisement (به معنای تبلیغ و آگهی) و Editoral (به معنای سرمقاله) است.

به زبان ساده، رپورتاژ آگهی که به آن رپورتاژ خبری نیز می‌گویند، یک نوع از تبلیغات است که در مجله، روزنامه، وبسایت و … قرار دارد ولی فرم آن مانند یک مقاله رسمی است و به جای این که مستقیما یک تبلیغ به نظر آید، در قالب یک مطلب خبری نوشته می‌شود.

رپورتاژ آگهی برای فریلنسر نویسنده چه کارایی دارد؟

همانطور که می‌دانید، کار یک فریلنسر به صورتی است که پروژه‌های مختلفی را از کارفرماهای متغیری می‌گیرد و آن‌ها را انجام می‌دهد.

فریلنسر نویسنده، فریلنسر متخصص سئو، فریلنسر تولید کننده محتوا و دیگر افرادی که کاری در زمینه جذب مخاطب دارند، قطعا با موضوع رپورتاژ آگهی مواجه می‌شوند و به آن نیاز پیدا می‌کنند.

رپورتاژ آگهی برای فریلنسر نویسنده در شرایطی کارایی دارد که او بخواهد برای کارفرمای خود توسط متونی که می‌نویسد، مخاطب و مشتری جذب نماید.

امروزه بسیاری از افراد هستند که برای جذب مشتری، به دنبال نامحسوس‌ترین راه‌ها می‌گردند و در عوض می‌خواهند به بیشترین تعداد مشتری برسند.

در مسیر تبلیغات آنلاین، شما می‌توانید با انتشار رپورتاژ آگهی در سایت‌های پربازدید و پرطرفدار، کاربران آن سایت‌ها را به سمت خود بکشانید و آن‌ها را از محصولات و یا خدمات خود مطلع کنید.

در این صورت، داشتن دانش کافی در خصوص رپورتاژ آگهی برای فریلنسر نویسنده پررنگ می‌شود زیرا با این روش می‌تواند رضایت کارفرما را جلب نماید.


مقاله مرتبط و پیشنهادی:

فریلنسر نویسنده کیست و چه کارهایی انجام می‌دهد؟


مزایای رپورتاژ آگهی کدام‌اند؟

قطعا این روش از تبلیغات، مزایای خاص خود را برای افرادی که کسب و کاری دارند، به همراه خواهد داشت. در این بخش به تعدادی از این ویژگی‌های مثبت خواهیم پرداخت.

  • کمک به بیشتر دیده شدن در اثر انتشار در سایت‌های پربازدید، شبکه‌های اجتماعی و …
  • تاثیرگذاری در سئو سایت به خاطر بک لینک گرفتن.
  • متناسب با همه انواع کسب و کارها از کوچک تا بزرگ.
  • کمک در روند برندسازی به دلیل فراگیر شدن این نوع از تبلیغات.
  • هزینه مناسب، در مقابل تاثیرگذاری بالا.

رپورتاژ آگهی برای فریلنسر نویسنده چه اهمیتی دارد؟

این موضوع را می‌توان از دو حیث مورد بحث قرار داد. اول این که چرا یک فریلنسر نویسنده در انجام پروژه‌های کارفرمایان باید مهارت نوشتن رپورتاژ آگهی را داشته باشد؟ دوم این که انجام رپورتاژ آگهی چه کمکی به یک فریلنسر نویسنده و یا هر فریلنسر دیگری در کسب و کار خودش می‌کند؟

حال بیایید مبحث اول را بررسی کنیم.

همانطور که گفته شد، بسیاری از افراد برای کسب و کار خود به دنبال بهترین راه‌های تبلیغات هستند. بنابراین، از فریلنسر نویسنده‌ای که استخدام می‌کنند نیز این انتظار را دارند که برای آن‌ها چنین نتیجه‌ای را به ارمغان بیاورد.

فریلنسرها برای این که بتوانند نیازهای کارفرما را پاسخ دهند، باید نسبت به بهترین راه‌های پیش رو آگاهی داشته باشند و روی آن‌ها مسلط شوند تا بتوانند رضایت‌بخش‌ترین نتایج را به او تحویل دهند.

حالا نوبت آن رسیده است که به مبحث دوم برسیم.

کسب و کار فریلنسرها نیز مانند هر کسب و کار دیگری نیاز به تبلیغات دارد تا بتوانند کارفرماهایی را از سرتاسر دنیا جذب نمایند.

از این رو، نیاز به رپورتاژ آگهی برای همه‌ی فریلنسرها در هر رشته و زیرشاخه‌ای که هستند، وجود دارد. آن‌ها می‌توانند با راه‌اندازی یک سایت شخصی، مطالب خبری و اطلاعاتی را منتشر کنند و آن‌ها را در سایت‌های مختلف پخش نمایند تا نظر افراد بیشتری به آن‌ها جلب گردد.

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توئیتر

یوتوب

اینستا

توئیتر

یوتوب

اینستا