به کاخـُـن خوش آمدید :)

رزومه کاری خودمون رو با این 10 نکته حرفه‌ای بسازیم

ساختن یک رزومه کاری جذاب و حرفه‌ای می‌تونه برای افرادی که می‌خوان به تازگی وارد کاری بشن،چالش‌برانگیز باشه. اما رعایت کردن چند استراتژی به شما کمک می‌کنه از رزومه کاری خودتون چیزی بسازید که براتون بهترین ویترین باشه و شما رو به خوبی معرفی کنه. شما با یادگیری اینکه چه چیزهایی رو باید در رزومه کاری بگنجونید، می‌تونید سندی جذاب و حرفه‌ای ایجاد کنید که بتونه مدیران و کارفرمایان رو تحت تأثیر قرار بده. در این مقاله، ما 10 مرحله عملی برای ساخت یک رزومه کاری رو شرح می‌دیم که می‌تونه به کارفرمایان نشون بده شما مناسب‌ترین موقعیت برای اون‌ها هستید.

چطوری رزومه کاری خودمون رو بسازیم

برای ساختن رزومه کاری خود می‌تونید این مراحل رو دنبال کنید:

1- اطلاعات تماس خودتون رو به رزومه کاری اضافه کنید

اولین مورد در رزومه کاری شما باید نام و نام خانوادگی، شماره تلفن و آدرس ایمیل شما باشه. همچنین درج اطلاعات تماس اضافی رو در نظر بگیرید تا کارفرمایان بالقوه راه‌های مختلفی برای دسترسی به شما داشته باشن. به عنوان مثال می‌تونید صفحه شبکه اجتماعی حرفه‌ای خود یا لینک نمونه کارهای آنلاین رو داخل اون قرار بدید. همچنین می‌تونید آدرس خودتون رو وارد کنید. فرقی هم نمی‌کنه این آدرس پستی کامل باشه یا فقط شهر و ایالت شما رو نشون بده. بسیاری از شرکت‌هایی که قصد دارن نیروها رو به صورت سنتی ( نه به صورت فریلنسری )جذب کنن، ترجیح می‌دن کارمندان محلی رو برای کاهش زمان جابه‌جایی و هزینه‌ها استخدام کنن.

2- خلاصه‌ای از اهداف رو در رزومه کاری وارد کنید

از اون‌جا که کارفرماها ممکنه فقط مدت کوتاهی رو برای مرور رزومه کاری شما بذارن، شما باید ویژگی‌های مثبت خودتون رو به طور خلاصه نمایش بدید. این جملات باید به طور خلاصه خصوصیاتی از شما رو توصیف کنه که بتونید توسط اون‌ها به عنوان یکی از کاندیداهای جذاب معرفی بشید و در عین حال حرفه‌ای که می‌تونید به محیط کار بیارید رو توصیف کنه.

بیانیه خلاصه شما باید شامل یک مرور مختصر از تجربه کاری شما باشه. سعی کنید بر تجربه کاری خودتون که مربوط به نقشی هست که تو همون زمینه درخواست می‌کنید، متمرکز بشید تا بیشتر تو ذهن مدیران بمونید.

در ادامه، شما باید مختصری از مهارت‌ها و مدارک خودتون رو ارائه بدید چون اون‌ها مربوط به موقعیت خاص شما هستن. هرچند مانند هر چیزی که در رزومه کاری شماست، این مهارت‌ها و کیفیت‌ها باید عینی و در صورت امکان کمی باشن.

3- تجربه کاری خودتون رو اضافه کنید

قسمت تجربه کاری رزومه کاری شما باید بیش از یک لیست ساده از موقعیت های قبلی شما باشه. همچنین باید به طور موثر، تجربه کاری شما رو توصیف کنه تا امکان اینکه شما رو انتخاب کنن، افزایش پیدا کنه. بعضی از اطلاعاتی که در این بخش ارائه خواهید کرد، مانند عنوان شغل، محل شرکت و تاریخ استخدام، کاملاً قابل توضیح هست. جایی که می‌تونید در این بخش خود را متمایز کنید، شرح موقعیت‌های قبلی شماست.

در هر شرح موقعیت، شما باید مسئولیت‌های قبلی خودتون، دستاوردهای قابل توجه و کلمات کلیدی که باعث می‌شن شما برای کار مناسب ظاهر بشید رو توضیح بدید. مثل بیانیه یا هدف خلاصه خود، هم درمورد مسئولیت‌ها و هم درمورد موفقیت‌های خود قاطع باشید و بر مواردی که مربوط به کارفرمای احتمالی هست، تأکید کنید.

به جای اینکه بگید “شما در یک تیم کار کردید” ، توصیف کنید که چطوری “برای ایجاد بیش از 30 به روزرسانی نرم افزار متناسب با نیازهای مصرف‌کننده، با اعضای تیم هماهنگ شدید”.

بسیاری از شرکت‌ها با استفاده از نرم افزار تعداد زیادی رزومه کاری رو مرتب می‌کنن و متقاضیان آینده دار بیشتری رو با استفاده از الگوریتم‌های کلمات کلیدی شناسایی می‌کنن. می‌تونید رزومه کاری خودتون رو با کلمات کلیدی در شرح وظایف تکمیل کنید.

اگر شرکتی به دنبال شخصی هست که بتونه محصولی تولید کنه که بازدهی بالایی از سرمایه رو تضمین کنه، می‌تونید در خلاصه کار قبلی ذکر کنید که “با تضمین بهره وری بالا در تیم من، ROI را به طور مداوم افزایش می دهید”.

اینکه شما چقدر تجربه کاری رو جدی بگیرید، به موقعیت احتمالی شما بستگی داره. به عنوان مثال اگر به دنبال اولین شغل خود هستید ، ممکنه هیچ تجربه حرفه‌ای قبلی برای اضافه کردن نداشته باشید، اما می‌تونید دوره‌های کارآموزی یا کار داوطلبانه مربوطه رو داخل اون بگنجونید. اگر شما یک متقاضی سطح متوسط ​​هستید، ممکن هستش ترکیبی از تجربه هم مرتبط و هم غیرمرتبط با موقعیت رو داشته باشید.

4- تحصیلات خودتون رو وارد کنید

بیشتر مشاغل حداقل به مقداری تحصیل نیاز دارن و کارفرمایان این اطلاعات رو داخل رزومه کاری شما جستجو می کنن. ابتدا بالاترین سطح تحصیلات خود رو ذکر کنید، سپس مدارک بعدی رو ذکر کنید. شما همچنین می‌تونید مجوزهای فعال یا گواهینامه‌هایی رو که در این قسمت دارید درج کنید. هنگام ورود به مدرکی که در حال تکمیلش هستید، تاریخی رو که شروع به تحصیل کردید رو اضافه کنید و تاریخ پایان رو خالی بذارید.

علاوه بر لیست مدارک تحصیلی، می‌تونید اطلاعات مربوط به ​​افتخارات یا جوایز علمی و مربوط رو ذکر کنید. اگر پروژه‌های دوره خودتون رو مطابق با تخصص خاصی تنظیم کردید، حتی ممکنه مناسب باشه برخی از دوره‌های آموزشی مربوط به این موقعیت احتمالی رو هم در نظر بگیرید. به طور معمول، بهتره معدل خودتون رو اضافه نکنید، مگر اینکه کارفرما به طور اختصاصی اون رو درخواست کنه.

5- مهارت‌های مربوطه رو لیست کنید

در نزدیکی پایان رزومه خود ، باید بخشی را برای هرگونه مهارت مرتبط با موقعیت و یا جذابیت شما به عنوان یک نامزد در نظر بگیرید. هنگام وارد کردن مهارت های خود ، مهارت های سخت و نرم را که مربوط به نقش است انتخاب کنید.

مهارت نرم ممکن است توانایی هایی مانند ارتباطات یا رهبری باشد ، در حالی که مهارت های سخت می تواند برنامه های رایانه ای یا دانش فنی باشد که در صنعت می دانید. برای ارتقا further بیشتر تصویر ، می توانید استعداد خود را به توصیف مهارت خود اضافه کنید. به عنوان مثال ، اگر تجزیه و تحلیل داده ها را به عنوان یک مهارت اضافه کنید ، ممکن است بتوانید سطح خود را از “مهارت” به “متوسط” ارزیابی کنید.

6- درباره دستاوردها و جوایز خودتون توضیح بدید

اگر اثبات کنید توانایی های خود را آزمایش کرده اید و با وجود چالش ها موفقیت کسب کرده اید ، کارفرمایان بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند. شما می توانید با درج یک بخش کوتاه در رزومه کاری خود که به طور خلاصه دستاوردها و جوایز مربوط به شماست ، بر پیروزی های خود تأکید کنید.

ممکن است شما سه بار در کار قبلی خود “کارمند ماه” را دریافت کرده باشید یا شاید یک جایزه برای بیشترین فروش تیم خود در یک سه ماهه دریافت کرده باشید. این جوایز می تواند شما را از سایر نامزدهای با تجربه مشابه متمایز کند.

7- از قالب تجاری استفاده کنید

قالب رزومه کاری شما به سرعت به کارفرما می گوید که آیا می توانید دستورالعمل ها را دنبال کنید و به طور موثر و مختصر ارتباط برقرار کنید. به نوعی ، قالب رزومه کاری شما اولین آزمایش از تجربه شما است که قبل از نگاه یک کارفرمای بالقوه به کلمه اول سند شما اتفاق می افتد. مانند هر ژانر نوشتاری ، قالب رزومه کاری شما باید انتظارات مخاطبان شما را نشان دهد. به عنوان مثال ، بیشتر کارفرمایان انتظار دارند رزومه شما یک صفحه باشد.

یک قالب رزومه کاری حرفه ای معمولاً شامل یک سرصفحه با نام شما با قلم بزرگتر از متن اطراف و بقیه اطلاعات تماس شما در این نزدیکی است. شما باید از فونت های آسان برای خواندن مانند Times New Roman و محتوای فضا استفاده کنید تا کارفرمایان بتوانند به راحتی و به سرعت هر بخش را اسکن کنند.

به یاد داشته باشید که وقتی کارفرمایان بالقوه رزومه کاری شما را مرور می کنند ، آنها اغلب در اسرع وقت از طریق آن اسکن می کنند ، این بدان معنی است که شما باید اطلاعات مهم را برجسته کنید. بسیاری از داوطلبان با استفاده از متن پررنگ برای موقعیت های شغلی و عناوین بخش ، این کار را انجام می دهند.

8- کلمات کلیدی رو داخل رزومه کاری وارد کنید

در رزومه کاری خود از کلماتی استفاده کنید که مستقیماً به موقعیتی که در آن درخواست می کنید مربوط باشد. بررسی شغل برای کلمات کلیدی را در نظر بگیرید و آنها را در رزومه کاری خود بگنجانید.

به عنوان مثال ، اگر در ارسال پیام نیاز به مهارت های عالی مدیریت زمان وجود دارد ، می توانید مدیریت زمان را در بخش مهارت ها و قسمت سابقه کار رزومه کاری خود بنویسید.

استفاده از کلمات کلیدی درج آگهی استخدام می تواند به شما کمک کند مستقیماً با مدیر استخدام ارتباط برقرار کنید ، و این احتمال را دارد که آنها به مرور سایر مطالب درخواست شما ادامه دهند.

9- نمونه‌هایی از رزومه کاری رو مرور کنید

مرور سایر رزومه کاری های موفق می تواند به شما کمک کند تا با قالب ، زبان و بخشهای یک رزومه کاری حرفه ای آشنا شوید. هنگام جستجوی نمونه های رزومه کاری ، دو روش متفاوت را در پیش بگیرید.

ابتدا به نمونه ها نگاه کنید تا خصوصیات عمومی که اکثر رزومه کاری ها مانند قالب و بخشهای استاندارد به اشتراک می گذارند را بیاموزید. سپس ، نمونه هایی از رزومه کاری ها را در زمینه خاص خود پیدا کنید.

این مثالها ممکن است دارای بخشهای اختیاری باشد که سایر رزومه کاری ها از آن صرف نظر می کنند ، یا ممکن است از زبان خاصی استفاده کنند یا شامل مهارتهای مشابهی باشد که می خواهید در سند خود بگنجانید.

10- الگویی از رزومه کاری انتخاب کنید

در حالی که مطمئناً می توانید رزومه کاری خود را با استفاده از یک پردازشگر متن تهیه کنید ، اما می توانید با استفاده از یک الگوی رزومه کار ساخت رزومه را ساده کنید.

این الگوها به شما امکان می دهد با ارائه یک سند کامل و با قالب حرفه ای ، جاهای خالی را با اطلاعات مربوطه پر کنید. به عنوان مثال ، در واقع مجموعه ای از الگوها را ارائه می دهد که می توانید آنها را برای صنعت خود و انتظارات از کارفرمای بالقوه خود شخصی سازی کنید.

شاید نیاز باشه مقاله‌ای راجع به نکات و دلایلی برای ساخت نمونه کار هم مطالعه کنید. این مقاله می‌تونه بهتون کمک کنه : نمونه کار فریلنسرها چه تاثیری در ورودشان به بازار کار آنلاین دارد ؟

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توئیتر

یوتوب

اینستا

توئیتر

یوتوب

اینستا