درحال بارگذاری...

چطور می‌تونیم کارفرمای بهتری برای فریلنسرها باشیم ؟

تا به حال کارفرما بودن رو تجربه کردید ؟ اگه تجربه کردید، اطلاع دارید که چطور می‌تونیم کارفرمای بهتری برای فریلنسرها باشیم ؟

البته شاید خیلی از شماها هنوز لذت کارفرما بودن و برون‌سپاری پروژه‌هاتون رو لمس نکرده باشید.

پس خوبه همین‌جا گریزی به برون سپاری کردن و دنیای خودش بزنیم و بعد راجع به این‌که بهتره چه‌جور کارفرمایی باشیم، صحبت کنیم.

چرا کارفرماها پروژه­‌هاشون رو به فریلنسرها بسپرن ؟

لحظه‌ای به روزهای زندگی‌تون فکر کنید؛ شاید خیلی از شماها تو شرایطی قرار گرفتید که مجبور بودید کاری رو به نتیجه برسونید . کاری که نیاز به تخصص ویژه‌ای داشته ولی شما خیلی تو اون زمینه حرفه‌ای نبودید.

تو این شرایط که نیاز به یک فرد متخصص کاملا حس می‌شه، انجام کدوم کار معقول تره ؟ این که خودمون دست و پا شکسته اون کار تخصصی رو انجام بدیم ؟ یا مثلا بسپریمش به یکی از اطرافیان‌مون که خیلی هم ازحرفه‌ای عمل کردنش مطمئن نیستیم ؟ خب اگه برای کارمون ارزش قائل باشیم، هیچ‌وقت چنین ریسک‌هایی رو نمی‌کنیم و بی برو برگشت می‌ریم سراغ کار بلدها.

این کاربلدها یا بهتره بگم فریلنسرها که به مهارت‌های خاصی اشراف دارن، می‌تونن ما رو به خواسته‌ی اصلی‌مون برسونن؛ چون تخصص‌شون همینه.

پس دیگه سوالی تحت عنوان : چرا برون سپاری ؟ ذهن ما رو درگیر نمی‌کنه؛ چون حتما تا الآن همه‌تون به مزایای برون سپاری برای کارفرماها پی بردید.

حالا باید بدونیم که به عنوان یک کارفرما، چطور باید باشیم تا روی روند کاری فریلنسرها تاثیر مثبتی بذاریم.

1. قبل از هرچیزی، کارفرما باید بدونه که دقیقا خواسته‌اش چیه :

این‌که کارفرما بدونه خواسته‌اش چیه و دقیقا از فریلنسر چی می‌خواد ، می‌تونه کمک بزرگی به تسریع انجام پروژه‌اش بکنه ؛ چون با این کار، پیاده سازی برای فریلنسر راحت‌تر می‌شه و احتمال اینکه کارفرما به نتیجه‌ی دل‌خواهش برسه هم بیشتر می‌شه .

مثلا اگه پروژه‌مون به عکاس تبلیغاتی احتیاج داره ، خودمون باید ترسیمی از چیزی که می‌خوایم و موضوع مد نظر رو تو ذهن داشته باشیم.

2. کارفرمای کاربلد باید مسیر انجام پروژه رو به اندازه کافی روشن کنه :

فریلنسرها پا تو زندگی‌مون می‌ذارن تا بهترین راه‌ها رو برای انجام پروژه‌مون پیش بگیرن. اما خوبه ما هم به عنوان کارفرما، مسیر رو به اندازه کافی روشن کنیم تا فریلنسر به درک دقیق‌تر و واضح‌تری از خواسته‌هامون برسه.

ولی نکته قابل توجه اینه که باید مسیر رو به اندازه­ی کافی روشن و مشخص کنیم . نه این­که با پافشاری­هامون ، باعث بشیم که فریلنسر نتونه تصمیمات درست و تخصصیش رو بگیره .

3. به عنوان یک کارفرما، در حد لزوم پیگیر باشیم :

همیشه فریلنسرهای کار درست برنامه ریزی مناسبی برای انجام هر پروژه دارن . هرچی باشه ، اون‌ها مناسب‌ترین فرد برای این کار هستن . پس ممکنه پیگیری بیش از حد ما موجب شلوغی افکارشون بشه و به جای تاثیر مثبت گذاشتن روی روند کار کردنشون ، تاثیر منفی بذاریم.

از طرفی ممکنه بیخیال بودن بیش از حدمون هم فریلنسرها رو دل‌سرد کنه . حرفه‌ای ترین کار به عنوان یک کارفرما اینه که به اندازه‌ی کافی و در حد لزوم پیگیر احوال پروژه‌مون باشیم .

4. نظراتی که کارفرماها می‌دن، باید پایه و اساس داشته باشن :

حق هر کارفرماست که نظرات و ایده‌هاش رو با فریلنسر در میون بذاره . ولی باید توجه داشته باشه که ایده‌های توی ذهنش دارای پایه و اساس باشن تا بتونن مفید واقع بشن .

و در آخر هم اگر نظر فریلنسر متفاوت بود، اون رو اولویت قرار بدن. چون همون‌طور که خودتونم می‌دونید، تخصص فریلنسرها تو همین زمینه‌ست.

5. با در نظر گرفتن سبک زندگی فریلنسرها، از چونه زدن سر قیمت خودداری کنیم :

اگه کمی از سبک زندگی فریلنسرها باخبر باشیم، می‌تونیم راحت‌تر باهشون کنار بیایم. مثلا تو همین زمینه‌ی قیمت.

آیا ما می‌دونیم که سختی انجام پروژه‌مون چقدره ؟ آیا می‌دونیم که پشت هر پروژه‌ی به ثمر رسیده‌مون کلی زمان و تلاش صرف شده ؟ آیا می‌دونیم که فریلنسرها وابسته به ارگان خاصی کار نمی‌کنن و به همین خاطر تموم مخارج تو زمینه‌ی کارشون رو خودشون می‌پردازن ؟

با این‌همه که تنها بخشی از قسمت‌های کمتر دیده شده از زندگی فریلنسرهاست ، می‌تونیم باز هم سر قیمت چونه بزنیم ؟

6. هر کارفرمای لایقی، باید درک کردن فریلنسرها رو موضوع پررنگی بدونه :

اگه یه روز بخوایم کمکی به فریلنسرها بکنیم ، بهترین کار اینه که عمیقا اون‌ها رو درک کنیم .

شاید وقتی از دور به زندگی فریلنسرها نگاه می‌کنیم ، اینطور به نظرمون برسه که خب اون‌ها کار خاصی نمی‌کنن . راحت تو خونه‌شون می‌شینن و گهگاهی کار ما رو هم انجام می‌دن . در صورتی که داستان اصلا اینطوری که ما فکر می‌کنیم نیست .

بهتره به عنوان یک کارفرما ، راجع به فریلنسرها و سبک زندگی‌شون کمی بیشتر بدونیم ، تا با درک کردنشون ، بتونیم تعامل‌مون رو دل‌نشین تر کنیم .

7. کارفرمای خوش‌برخوردی باشیم :

درسته که فریلنسرها و کارفرماها با هم ارتباط فیزیکی ندارن و هم‌دیگه رو نمی‌بینن ، ولی این باعث نمی‌شه رفتارشون طوری باشه که باعث دلسردی دو طرف بشه .

خودتون رو جای فریلنسرها بذارید و تصور کنید که زمان‌تون رو صرف انجام پروژه‌ی یک کارفرما می‌کنید .

اگه این فرد با شما برخورد مناسبی نداشته باشه و به طور ناشایستی با شما رفتار کنه ، آیا باز برای ادامه دادن به انجام کارش، انرژی کافی رو دارید ؟  من که فکر می­کنم جواب­تون “نه” هست .

پس بیاید به عنوان یک کارفرما ، برای رعایت احترام فریلنسرها و به خوبی پیش رفتن پروژه‌‌مون ، پسندیده‌تر رفتار کنیم.

8. کارفرمای صبوری باشیم :

چیزی که یک فریلنسر خیلی بهش احتیاج داره ، اینه که وقت و انرژیش رو برای کارفرماهای صبور بذاره .

وقتی با صبر و شکیبایی‌تون به فریلنسری که داره روی پروژه‌تون کار می‌کنه ، دلگرمی می‌دید ، اون فرد با آرامش و تمرکز بیشتری پروژه رو به ثمر می‌رسونه . در صورتی که اگر به فریلنسر اعتماد کامل نداشته باشید و تا به نتیجه رسیدن پروژه صبوری نکنید ، بیشتر از هرچیز دیگه­ای به پروژه­ی خودتون آسیب می­زنید .

کلام آخر برای کارفرمای حرفه‌ای :

برون­سپاری پروژه نیازمند یک تعامل دوطرفه‌­ست . پس برای این­که هر دو طرف تعامل از همه­‌چی راضی باشن ، خود ما چه به عنوان فریلنسر و چه به عنوان کارفرما باید نکاتی رو در نظر بگیریم و اون­ها رو رعایت کنیم .   

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توئیتر

یوتوب

اینستا

توئیتر

یوتوب

اینستا